Rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00
Artykuły |

Seksuolog w terapii par

Bliska relacja z ukochaną osobą jest jedną z najlepszych rzeczy, jaka spotkała wiele osób. Dzięki wejściu w relację z drugim człowiekiem zyskuje się nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także niezastąpione wsparcie i bliskość. Niestety, w większości związków po pewnym czasie zaczynają pojawiać się problemy. Dotyczyć mogą one każdej sfery życia, w tym – seksualnej. Prowadzić one mogą między innymi do stopniowego oddalania się partnerów od siebie i ochłodzenia wzajemnych relacji. Rozwiązaniem może okazać się konsultacja u seksuologa.

Kiedy warto wspólnie udać się do seksuologa?

Problemy w sferze seksualnej mogą wystąpić na każdym etapie związku. Mogą być spowodowane przez indywidualne problemy jednego z partnerów, jak i przez trudną sytuację w związku. Specjalistą, który może pomóc rozwiązać zaistniały problem i do którego z pewnością warto się zwrócić, jest seksuolog. Jest to specjalista z dziedziny seksuologii, który zajmuje się przede wszystkim problemami w sferze seksualnej jak i uczuciowej drugiego człowieka.

Trudności w relacjach intymnych mogą po stronie jednego lub obydwu partnerów. Wśród przyczyn indywidualnych można wymienić między innymi przewlekły stres, choroby takie jak depresja czy zaburzenia hormonalne oraz problemy z libido. Jednak bardzo wiele trudności w pożyciu z partnerem wynika ze wzajemnych relacji. Wiele osób zmagających się z tym problemem zadaje sobie pytanie, czy warto udać się do seksuologa. Obawiają się oni bowiem, iż zaproponowanie wspólnej terapii u tego specjalisty zostanie źle odebrane przez ich partnera, zaś sama wizyta w gabinecie może wiązać się z dyskomfortem. Warto jednak pamiętać, iż wyjście z inicjatywą wspólnej terapii jest wyrazem troski o związek. Problemy w sferze emocjonalnej czy seksualnej występują bowiem niezwykle często, zaś w trosce o komfort relacji warto zasięgnąć porady specjalisty. Kiedy zatem warto udać się wspólnie do seksuologa? Kroki do gabinetu tego specjalisty warto skierować wtedy, gdy:

  • odczuwa się brak satysfakcji ze współżycia,
  • współżycie powoduje ból,
  • nie odczuwa się orgazmu,
  • występują problemy z libido,
  • w związku występują liczne problemy, które obniżają pożądanie do partnera.

Oczywiście, każdy związek jest kwestią indywidualną. Problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci bywają różne. Jednak czując, iż relacje w związku nie są takie jak dawniej zaś odbywane stosunki nie umacniają już więzi, warto zaczerpnąć porady seksuologa.

Jak połączyć terapię pary z terapią u seksuologa?

Problemy w związku mogą dotyczyć różnych obszarów wspólnego życia. Wiele par w trosce o dobro relacji decyduje się na skorzystanie z terapii dla par. Problemy, z którymi przychodzą do gabinetu, bywają różne – od trudności w zrozumieniu partnera, poprzez zdrady aż po poważne konflikty, które grożą rozpadem związku. Terapia dla par odbywa się w gabinecie wykwalifikowanego terapeuty i opiera się przede wszystkim na próbie zrozumienia partnera z pomocą specjalisty. Terapeuta podczas regularnych spotkań pomaga rozwiązać wszelkie trudności, a także przywrócić ład i harmonię w związku.

Często problemy wynikające z nieprawidłowej komunikacji, choroby jednego z partnerów czy dominacji w związku mogą przełożyć się na negatywne pożycie w sferze seksualnej. Przeżywając kryzys w związku powodujący nie tylko ochłodzenie relacji, ale również rozpad pożycia seksualnego, warto udać się na konsultację do seksuologa. Jest to specjalista, który poprzez rozmowę i rozpoznanie problemu dołoży wszelkich starań, by przywrócić partnerom pełną satysfakcję z relacji intymnych. Prawidłowe relacje intymne przyczyniają się bowiem nie tylko do lepszego poznania partnera, ale także zacieśniają więzi i umacniają związek. Jednak czy istnieje możliwość połączenia terapii pary z terapią u seksuologa? Jak najbardziej tak. Co więcej, w wielu przypadkach jest to wskazane. Holistyczne podejście do problemu jest bowiem jedną z najlepszych gwarancji sukcesu leczenia. W Klinice LMC istnieje również możliwość połączenia tych dwóch form terapii u jednego specjalisty. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność, iż terapeuta zna dokładnie zaistniały problem nie tylko ze strony emocjonalnej, ale także seksualnej. Ułatwia to jak najlepsze dostosowanie terapii indywidualnie dla każdej z par i osiągnięcie najlepszych oczekiwanych rezultatów.

Jakie są możliwe do osiągnięcia korzyści?

Przeżywając ciężkie chwile w związku niewątpliwie warto podjąć się konsultacji u specjalisty. Terapia par u seksuologa cechuje się przede wszystkim wysoką skutecznością, jak również przynosi wiele dodatkowych korzyści mających pozytywny wpływ na związek. Poprzez regularne konsultacje w gabinecie terapeuty seksuologa partnerzy mają niepowtarzalną okazję na neutralnym gruncie porozmawiać o swoich problemach, potrzebach a także oczekiwaniach wobec drugiej połówki. Regularne konsultacje pomagają rozwiązać nie tylko problemy natury seksuologicznej, ale również te związane ze staraniem się o dzieci, z wygasaniem uczuć czy znalezieniem kompromisu. Pacjenci otrzymują od specjalisty szereg cennych wskazówek i porad, które poprawiają wzajemne relacje w związku i pozwalają na ponowne czerpanie przyjemności z wzajemnej relacji z drugą osobą. Oczywiście, wielu pacjentów wciąż obawia się konsultacji u seksuologa. Lęk towarzyszący parom przed pierwszą wizytą jest w zupełności zrozumiały. Warto jednak pamiętać, iż seksuolog jest specjalistą, który chce jedynie pomóc swoim podopiecznym. Nie ocenia ich problemów, zaś dobro klientów jest dla niego największym priorytetem. Dlatego w trosce o związek i prawidłowy rozwój relacji z drugą osobą warto podjąć się konsultacji u specjalisty, który służąc swoją wiedzą i doświadczeniem dołoży wszelkich starań, by rozwiązać trapiący pacjentów problem jak najlepiej.