+48 696 061 118 (rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 8:00 do 22:00)
Usługi |

Konsultacja psychologiczna

Psycholog Poznań – pierwsze spotkanie

Poradnie psychologiczne – Poznań – dają możliwość skonsultowania i skonfrontowania się ze swoimi problemom. Konsultacja psychologiczna, najprościej ujmując, to pierwsze spotkania z psychologiem, które mają na celu określenie problemów, z jakimi przychodzi pacjent. Jest to również moment, kiedy poznaje się terapeutę i jego sposób pracy. Podczas konsultacji omawiana jest dalsza forma pomocy. Ustalany jest kontrakt, który obejmuje zasady jakie stosuje poradnia psychologiczna Poznań dotyczące częstotliwości i długości spotkań, formy płatności, sposób odwoływania wizyt.

Jak przebiega konsultacja psychologiczna?

Sposób przeprowadzenia konsultacji zależy od nurtu, w jakim pracuje terapeuta. Czasami pacjent proszony jest o swobodną wypowiedź na swój temat, czasem przeprowadzany jest ustrukturyzowany wywiad, w którym zawarte są pytania o historię czy objawy osoby decydującej się na spotkanie konsultacyjne. W przypadku dzieci konsultacje przeprowadzane są z rodzicami lub z rodzicami i dzieckiem.

Dobry psycholog - Poznań

Jak długo trwa konsultacja psychologiczna?

Spotkania trwają 50 minut i odbywają się raz w tygodniu. Konsultacje psychologiczne obejmują kilka spotkań (1-5).

Kiedy warto się zgłosić na konsultację u psychologa w Poznaniu?

Na konsultację, w miejscu jakim jest gabinet psychologiczny Poznań, warto się zgłosić w przypadku występowania cierpienia psychicznego. Najczęstsze powody zgłaszania się na konsultacje to:

  • podejrzenie zaburzeń czy chorób psychicznych (np. depresji, nerwicy),
  • problemy w relacjach,
  • niemożność utrzymania pracy,
  • występowanie lęków, fobii, które utrudniają życie codzienne,
  • brak skutecznych sposobów na radzenie sobie ze stresem.

Jakich efektów można spodziewać się po konsultacjach psychologicznych?

Celem konsultacji psychologicznych jest ustalenie najlepszej formy pomocy pacjentowi oraz celów, jakie chce osiągnąć we współpracy ze specjalistą. Po konsultacjach jasny jest problem, nad którym warto pracować oraz forma współpracy, jaka zostanie podjęta z psychologiem czy psychoterapeutą.Często po pierwszych spotkaniach pojawia się poczucie, że jest się rozumianym i odczuwane jest kojąca ulga związana z podjęciem czynności, które mogą pomóc w odzyskaniu lepszego samopoczucia.

Decyzja o podjęciu współpracy z terapeutą nie należy do najłatwiejszych, udział w pierwszej konsultacji może być dla niektórych pacjentów stresujący i trudny. Warto jednak myśleć o spotkaniu ze specjalistą jak o szansie na poprawę jakości naszego życia i zmniejszenie cierpienia psychicznego.

Konsultacja psychologiczna
Ocena: 4.6 - 10 głosów

Umów się już dziś!


Rejestracja

7 dni w tygodniu, 8:00-22:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 696 061 118

ul. Gwarna 13/16
Poznań

 

Umów się już dziś!


Rejestracja

7 dni w tygodniu, 8:00-22:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 696 061 118

ul. Gwarna 13/16
Poznań