Rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00

Komunikat

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 19 kwietnia 2023 r. w podmiocie (Vercom S.A. z siedzibą w Poznaniu -SerwerSMS.pl) z usług, których korzysta nasza poradnia, realizując wysyłkę SMS na wskazane przez klientów numery telefonów w związku z informacjami o rezerwacji wizyt w naszej poradni stwierdzono naruszenie bezpieczeństwa, polegające na uzyskaniu danych logowania do systemu oraz nieautoryzowanego dostępu do fragmentu archiwalnej bazy danych o przeprowadzonych wysyłkach SMS do kilkudziesięciu naszych Klientów. Przyczyną zdarzenia był atak hackerski.

Na skutek opisanego zdarzenia uzyskano dostęp do Państwa numeru telefonu oraz treści przekazywanych komunikatów z naszej poradni.

Otrzymaliśmy zapewnienie od naszego Wykonawcy, że podatność w systemie wykorzystana do przeprowadzenia ataku została zidentyfikowana i usunięta, a Państwa dane są bezpieczne.

Zapewniono nas, że wdrożono szereg działań prewencyjnych zapobiegających wystąpieniu podobnego zdarzenia w przyszłości.

Wykonawca niezwłocznie poinformował o powyższym Policję oraz zgłosił naruszenie do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W trosce o bezpieczeństwo Państwa danych, w celu zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków naruszenia zalecamy Państwu:

– zachowanie czujności odnośnie nieoczekiwanych wiadomości, połączeń w szczególności od nieznanych nadawców. Zalecamy dokładne analizowanie kierowanych do Państwa komunikatów zawartych w wiadomościach SMS oraz połączeniach, które mogą być próbą pozyskania większej ilości danych.
– zachowanie ostrożności przy otwieraniu linków lub załączników z podejrzanych wiadomości.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub chcieliby Państwo przekazać nam dodatkowe informacje w związku z zaistniałym zdarzeniem, prosimy o kontakt z naszym Inspektorem Ochrony Danych na adres e-mail: drezmo.odo@gmail.com