Wiele osób zastanawia się na tym czy powinnam iść do psychologa / czy powinienem iść do psychologa? Samo pojawienie się powyższej myśli jest już znaczące i powinno skłonić nas do refleksji. Bardzo dobrym rozwiązaniem udzielenia odpowiedzi na pytanie: czy iść do psychologa już teraz, jest umówienie się na konsultację. Podczas wizyty specjalista oceni czy pacjent potrzebuje profesjonalnej pomocy.
Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się: czy potrzebuje psychologa? czy warto iść do psychologa z doświadczanym problemem? Zachęcamy do umówienia się do naszych polecanych specjalistów z Kliniki LMC.
Jak rozpoznać, że potrzebuję pomocy psychologa?
Bardzo często przed zgłoszeniem się do Kliniki pacjenci rozważają to, kiedy powinni iść do psychologa? Z jakimi problemami się zgłosić?
Pacjenci zgłaszają się do psychoterapeuty z wielu osobistych powodów. Przede wszystkim powodem do zgłoszenia się do gabinetu jest cierpienie psychiczne. Jeśli od dłuższego czasu towarzyszy Ci poczucie przygnębienia, brak motywacji do działania lub niechęć do samego siebie, czy obawy dotyczące przyszłości to są to ważne powody, aby umówić się na spotkanie z psychologiem.
Jakie są pierwsze sygnały ostrzegawcze problemów ze zdrowiem psychicznym?
Pierwsze objawy problemów ze zdrowiem psychicznych to wszelkie oznaki, że coś się zmieniło w naszym dotychczasowym funkcjonowaniu. Na przykład jeśli z osoby energicznej, bardzo towarzyskiej, optymistycznej, ktoś nagle staje się osobą zamkniętą, smutną, wycofaną, zaczyna mieć trudności w funkcjonowaniu z innymi ludźmi, pozbawiony energii są to sygnały, które powinny zaniepokoić.
Ważnymi oznakami problemów ze zdrowiem psychicznym będzie zwiększona częstotliwość występowania symptomów depresyjnych czy lękowych. Jeśli zauważamy, iż prawie codziennie odczuwamy smutek, przygnębienie, niepokój czy lęk powinniśmy jak najszybciej udać się na wizytę do polecanego psychologa z Kliniki LMC.
Czy trudności w codziennym funkcjonowaniu mogą wymagać wizyty u psychologa?
Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się nad tym, czy w sytuacji występowania problemów w codziennym funkcjonowaniu warto iść do psychologa, odpowiadamy, że zdecydowanie tak.
Należy podkreślić, iż trudności w codziennym funkcjonowaniu: społecznym, zawodowym czy prywatnym, spowodowane występowaniem objawów, takich jak np. bezsenność, obniżony nastrój czy napady paniki, mogą być bardzo obciążające. Zauważając zmianę funkcjonowania u siebie czy bliskich osób, w ważnych obszarach życia, warto jak najszybciej zgłosić się po pomoc do specjalisty, który pomoże w jak najszybszym powrocie do zdrowia. Jeśli szukają Państwo dobrego psychologa w Poznaniu, zapraszamy na konsultację do Kliniki LMC.
Dlaczego nie należy ignorować sygnałów problemów psychicznych?
Nie należy ignorować pierwszych oznak problemów psychicznych z kilku ważnych kwestii.
Przede wszystkim szybko zdiagnozowane, odpowiednio leczone choroby psychiczne są wysoce uleczalne (jak np. depresja czy stany lękowe).
Po drugie należy zwrócić uwagę, że występowanie, nawet lekkich czy umiarkowanych, symptomów zaburzeń psychicznych może stanowić bardzo duży dyskomfort i cierpienie dla pacjenta, w związku z czym należy szybko sięgnąć po pomoc, aby przezwyciężyć doświadczane trudności.
Po trzecie, nawet początkowo niepozorne sygnały problemów psychicznych mogą szybko przerodzić się w poważne zaburzenia. W związku z powyższym warto jak najszybciej sięgnąć po pomoc doświadczonego psychologa, psychoterapeuty czy lekarza, którzy zrobią wszystko, aby początkowe problemy nie rozwinęły się w pełnoobjawową chorobę psychiczną.
Jak poradzić sobie z kryzysem życiowym i niskim samopoczuciem?
Wizyta u psychologa jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto odczuwa niezadowolenie z życia lub dyskomfort psychiczny. Być może męczą Cię uporczywe myśli lub zachowania, które utrudniają Ci codzienne życie? W takim przypadku warto zgłosić się na psychoterapię. Jeśli sam nie wiesz, jak poradzić sobie ze swoimi problemami lub nie potrafisz ich zdefiniować, jest to dobry moment do skorzystania z pomocy specjalisty. Psychoterapia w Poznaniu w Klinice LMC to dobre rozwiązanie dla pacjentów nie tylko z Wielkopolski. Dzięki możliwości terapii online z naszych usług mogą też skorzystać pacjenci z innych miast.
Również w sytuacjach bardzo trudnych, w których wydaje nam się, że nikt nie można nam pomóc warto spróbować porozmawiać z psychologiem, który pomoże uporać się z kryzysem życiowym. Jeśli czujesz się przytłoczony i nie wiesz jak wybrnąć z trudnej sytuacji życiowej. Warto odwiedzić specjalistę jeśli nie umiesz sobie poradzić z napięciem, a dotychczas stosowane sposoby zawodzą i nie pomagają tak jak dotychczas.
Czy warto porozmawiać z psychologiem jeśli mam problemy w bliskich relacjach?
Częstym powodem podjęcia decyzji o podjęciu kontaktu z terapeutą są problemy w bliskich relacjach. Jeśli masz problem z utrzymaniem lub nawiązaniem bliskiej relacji, pomoc doświadczonego psychologa może Ci pomóc. Częstym powodem zgłaszanym przez pacjentów jest kryzys spowodowany zakończonym związkiem. Jeśli i Ciebie dotyczy ten problem i nie potrafisz uporać się z rozstaniem, warto porozmawiać z bardzo dobrym psychoterapeutą z naszej kliniki. Konsultacja psychologiczna w Poznaniu w Klinice LMC odbywa się w przyjaznej atmosferze, a każdy pacjent może mieć pewność, że zyskuje profesjonalne wsparcie.
Czy muszę iść do psychologa ze zdefiniowanym problemem lub diagnozą?
Należy podkreślić, że do psychologa nie trzeba przyjść ze ściśle określonym problemem. Jeśli odczuwasz lęk lub niepokój i nie potrafisz go nazwać lub umiejscowić może w tym pomóc psychologa.
Jeśli ulgę przynosi Ci rozmowa z drugim człowiekiem, a nie masz w swoim najbliższym otoczeniu kogoś, kto może Cię wysłuchać i zrozumieć to warto spotkać się z polecanym psychologiem z Kliniki LMC.
Być może czujesz się niepewnie wśród ludzi, w pracy, jesteś nieśmiały, przygnębiony, nic Ci się nie chce, odczuwasz samotność lub masz trudności w kontroli emocji? Pamiętaj, że dobry psycholog będzie dla Ciebie bezpiecznym i systematycznym wsparciem w trudnych chwilach. Specjalista jest właśnie od tego, aby zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie: pomoc psychologiczną lub wsparcie lekarza psychiatry. Lekarz psychiatra przepisuje leki pacjentom zmagającym się z takimi chorobami jak np. depresja, stany lękowe, schizofrenia, uzależnienia, bezsenność.
Każdy, kto chodzi do psychologa wie, że dobry psycholog stara się zrobić wszystko co w jego mocy, aby jak najszybciej pomóc przezwyciężyć trudne objawy.