Rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00

Psychiatra Poznań

Psychiatra w Poznaniu w Klinice LMC to doświadczony specjalista w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych.

Nasz lekarz psychiatra posiada uprawnienia do wystawiania:

  • recept na leki (w tym refundowanych),
  • zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4),
  • zaświadczeń lekarskich

Na wizytę NIE potrzeba skierowania.

Jeśli chciałbyś szybko i trwale pozbyć się uciążliwych objawów to zapisz się do naszego polecanego lekarza psychiatry już dziś.

Jakie schorzenia leczy nasz psychiatra?

Nasz lekarz psychiatra prywatnie leczy m.in.:

  • depresję (zaburzenia nastroju, depresja poporodowa),
  • zaburzenia lękowe (m.in. lęki o zdrowie i życie, lęk przed oceną, lęk społeczny),
  • ataki paniki,
  • zaburzenia osobowości (m.in. zaburzenie osobowości borderline),
  • bezsenność lub nadmierna senność,
  • zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (nerwica),
  • trudności z kontrolą emocji: stres, agresja,
  • zaburzenia afektywne dwubiegunowe,
  • zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się),
  • schizofrenię i inne zaburzenia psychotyczne,
  • uzależnienia (m.in. od alkoholu, narkotyków, hazardu),
  • otępienia.

Nasz zespół współpracujących psychiatrów

lek. Mikołaj Parchimowicz

lek. Mikołaj Parchimowicz

Lekarz psychiatra

Umów się na wizytę teraz w kalendarzu lub zadzwoń 📞+48 784 355 472
(rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00)

Cennik usług psychiatry w Poznaniu z naszej kliniki

Psychiatria Poznań cennik:
Cena pierwszej wizyty u lekarza psychiatry: 250 zł
Cena kolejnej konsultacji u lekarza psychiatry: 230 zł

Częstotliwość spotkań / czas trwania wizyt

Pierwsza wizyta trwa 40 min., zaś kolejne wizyty trwają 30 min.
Po odbyciu pierwszej wizyty zwykle psychiatra w Poznaniu prywatnie zaleca kolejną konsultację po około 1 miesiącu. Później wizyty odbywają się co miesiąc lub co kilka miesięcy w zależności od postawionego rozpoznania lub etapu leczenia.

Ile trzeba czekać na efekty leczenia?

Warto podkreślić, iż dobrze dobrane leczenie farmakologiczne bardzo szybko przynosi poprawę. Bardzo często już po kilku dniach od rozpoczęcia przyjmowania leków pacjenci czują się coraz lepiej, a ich funkcjonowanie szybko wraca do normalnego stanu.

Dlaczego wybrać naszego psychiatrę?

Najważniejsze powody dla których liczni pacjenci wybierają naszych lekarzy psychiatrów w Poznaniu w Klinice LMC:

  • skuteczność leczenia – szybka i trwała poprawa samopoczucia pacjentów,
  • wysoki standard leczenia – absolwenci kierunku medycznego na najlepszych uczelniach,
  • doświadczenie – specjaliści posiadający co najmniej kilkuletnie doświadczenie w leczeniu chorób i zaburzeń psychicznych,
  • zaufanie i dyskrecja – psychiatrzy nie udziela absolutnie nikomu żadnych informacji o osobach, które korzystają z ich pomocy,
  • szybkie terminy – nie trzeba czekać długo w kolejce do bardzo dobrych psychiatrów,
  • łatwa i szybka rejestracja przez całą dobę,
  • współpraca z innymi specjalistami – w razie potrzeby nasz lekarz może zlecić konsultację u psychologa, psychoterapeuty, seksuologa lub specjalisty uzależnień,
  • bardzo dobra lokalizacja – ul. Promienista 6 (10 min. od centrum Poznania).

Kiedy warto skonsultować się z psychiatrą?

Niezwykle istotne jest to, aby w sytuacjach poważnych, bardzo uciążliwych objawów, jak najszybciej zgłosić się na konsultację psychiatryczną do dobrego psychiatry. Gdy doświadcza się objawów depresji (szczególnie z myślami i zamiarami samobójczymi), lęków, objawów psychotycznych, uciążliwych problemów ze snem, wówczas należy pilnie umówić się na wizytę do lekarza psychiatry. Jest to normalna procedura w kryzysie psychicznym.
Do specjalisty warto umówić się gdy borykasz się z problemami utrudniającymi codzienne funkcjonowanie, stanami napięcia nerwowego, depresją i niepokojem, zaburzeniami odżywiania, objawami psychosomatycznymi lub innymi problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Ponadto, nasz lekarz psychiatra od uzależnień w Poznaniu pomaga także wszystkim pacjentom zmagającym się z różnymi nałogami m.in. alkoholem czy narkotykami.

Jak przebiega pierwsza wizyta u psychiatry?

Podczas konsultacji psychiatrycznej zwykle najlepsi psychiatrzy w Poznaniu zbierają dokładny wywiad z pacjentem. Rozmowa rozpoczyna się od uzyskania podstawowych danych na temat pacjenta, takich jak: wiek, stan cywilny, wykonywany zawód. Następnie lekarz zadaje szereg pytań na temat występujących u pacjenta objawów: czasu ich trwania, momentu wystąpienia po raz pierwszy, sytuacji lub bodźców, które wywołały wystąpienie objawów.
Specjalista pyta o ewentualne wcześniejsze leczenie psychiatrycznie, choroby somatyczne (choroby ciała), przebyte urazy i wypadki. Lekarz może również zadać pytanie o występowanie chorób psychicznych lub uzależnień u członków rodziny pacjenta. Podczas konsultacji psychiatrycznej zbierane są informacje na temat innych chorób, na które leczy się pacjent, przyjmowanych leków oraz substancji psychoaktywnych. Nasz dobry psychiatra w Poznaniu zawsze stara się dowiedzieć czy pacjent doświadcza myśli czy zamiarów samobójczych lub objawów psychotycznych (np. słyszenie głosów, różnych dźwięków, występowanie omamów wzrokowych).
Końcowym etapem konsultacji jest zwykle przedstawienie pacjentowi diagnozy oraz propozycji leczenia właściwego dla konkretnego rozpoznania – zaproponowanie odpowiednio dobranych leków oraz dokładne poinformowanie na temat tego w jaki sposób (o jakich porach dnia i w jakich dawkach) mają być przyjmowane leki.
Jeżeli pacjent był wcześniej leczony ważne jest, aby na pierwszą konsultację z lekarzem psychiatrą zabrał całą dokumentację psychiatryczną lub psychologiczną jaką posiada.
Warto dodać, że w niektórych przypadkach (np. gdy pacjent wyjedzie za granicę lub jest chory) można odbyć kolejną wizytę u psychiatry online w Poznaniu za pomocą telefonu lub komunikatorów przez Internet.

Jakie metody leczenia stosuje nasz psychiatra?

W zależności od objawów, z jakimi pacjent się zgłasza do specjalisty, lekarz psychiatra może zalecić:

  • farmakoterapię – terapię lekami psychotropowymi, które skutecznie leczą zaburzenia i choroby psychiczne w przypadku pacjentów, którzy zgłaszają objawy istotnie wpływające na ich codzienne funkcjonowanie m.in w pracy, społeczeństwie czy życiu prywatnym.
  • psychoterapię lub konsultację psychologiczną – w przypadku pacjentów, którzy zgłaszają się z objawami, ale nie są one na tyle uciążliwe, aby zastosować farmakoterapię,
  • skierowanie na hospitalizację – w przypadku pacjentów zmagających się z najcięższymi objawami oraz w przypadku osób, których zdrowie i życie jest zagrożone w związku z występowaniem myśli lub zamiarów samobójczych lub objawów psychotycznych (np. słyszenie głosów, poczucie bycia obserwowanym, śledzonym itp.).

Jak psychiatra może pomóc w poprawie Twojego zdrowia psychicznego?

Efektywność leczenia farmakologicznego uzależniona jest przede wszystkim od postawienia właściwego rozpoznania przez lekarza psychiatrę podczas konsultacji psychiatrycznych oraz odpowiedniego dobrania leków do zdiagnozowanego zaburzenia lub choroby.
Kluczowe znaczenie ma również stosowanie się przez pacjenta do zaleceń lekarza – brania leków w dokładnie taki sposób, w jaki zalecił to lekarz psychiatra. Należy pamiętać, iż w przypadku dużej grupy leków (np. leków antydepresyjnych, przeciw lękowych itp.) pełen efekt działania leku następuje po upływie 3 do 4 tygodni. Przed upłynięciem tego czasu nie należy samodzielnie odstawiać leku z powodu poczucia, iż lek nie działa, gdyż leczenie mogło nie osiągnąć jeszcze pełnego efektu.

NIEZWYKLE WAŻNE JEST ODSTAWIANIE LEKU POD KONTROLĄ LEKARZA PSYCHIATRY, gdyż przedwczesne zakończenie farmakoterapii może spowodować nawrót objawów (samodzielne odstawienie leków może wiązać się nawet z nasileniem objawów!). Jeżeli pacjent doświadcza silnych efektów ubocznych stosowania leków każdorazowo takie sytuacje należy zgłaszać prowadzącemu lekarzowi psychiatrze.

Psychiatra w Poznaniu – specjalistyczna opieka w Klinice LMC Centrum

Potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z problemami? Obawiasz się o stan psychiczny bliskiej osoby lub własny? Nie zwlekaj. Nasz bardzo dobry psychiatra w Poznaniu w Klinice LMC to najlepsze rozwiązanie, gdy potrzebujesz szybkiej i skutecznej interwencji w komfortowych, przyjaznych pacjentowi warunkach.
Wybierając lekarza psychiatrę warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie i kwalifikacje. Nie zawsze tani psychiatra w Poznaniu oferuje najlepszą jakość leczenia. Przed umówieniem się na wizytę przydane jest zweryfikowanie opinii o specjaliście, a także jego wykształcenia.
Nasi polecani psychiatrzy w Poznaniu w Klinice LMC posiadają zarówno bardzo dobre opinie od pacjentów, jak i kilkuletnie doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych (zarówno w placówkach prywatnych, jak i na NFZ).

Jak umówić się na wizytę u naszego psychiatry?

Zarezerwuj konsultację psychiatryczną w naszej Poradni, by uzyskać fachową pomoc medyczną i kompleksowe wsparcie z zakresu psychiatrii, leczenia uzależnień, zaburzeń psychicznych, zaburzeń nastroju. Umów wizytę, zarezerwuj wolny termin do naszych psychiatrów w Poznaniu w Klinice LMC. Zapraszamy do zakładki kontakt.

Bibliografia:

  1. Leichsenring, F. Steinert, C., Rabung, S., Ioannidis, J. (2022). The efficacy of psychotherapies and pharmacotherapies for mental disorders in adults: an umbrella review and meta‐analytic evaluation of recent meta‐analyses. World Psychiatry, 11;21(1), 133–145.
  2. Kamenov, K., Twomey, C., Cabello, M.,, Prina, A.M. (2016). The efficacy of psychotherapy, pharmacotherapy and their combination on functioning and quality of life in depression: a meta-analysis. Psychological Medicine, 26;47(3), 414–425.
  3. Cuijpers P, Andersson G, Donker T, van Straten A (2011). Psychological treatment of depression: results of a series of meta-analyses. Nordic Journal of Psychiatry, 65, 354–364.
  4. Cuijpers P, Karyotaki E, Andersson G, Li J, Mergl R, Hegerl U (2015). The effects of blinding on the outcomes of psychotherapy and pharmacotherapy for adult depression: a meta-analysis. European Psychiatry 30, 685–693.
  5. Seligman, M.E.P., Walker, E.F., Rosenhan, D.L. (2003). Psychopatologia. Warszawa: Zysk i S-ka.

Umów się na wizytę teraz w kalendarzu lub zadzwoń 📞+48 784 355 472
(rejestracja telefoniczna i sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00)

Umów się już dziś!


Rejestracja i wizyty

7 dni w tygodniu, 9:00-21:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 784 355 472

Klinika LMC
ul. Święty Marcin 73/8
Poznań, Centrum
Wejście bramą obok sklepu Żabka.

 

Umów się już dziś!


Rejestracja i wizyty

7 dni w tygodniu, 9:00-21:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 784 355 472

Klinika LMC
ul. Święty Marcin 73/8
Poznań, Centrum
Wejście bramą obok sklepu Żabka.