Rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00

Psycholog Poznań

Wielu z nas boryka się ze stresem, lękiem, zaburzeniami nastroju czy trudnościami w regulacji emocji, co utrudnia radzenie sobie z wyzwaniami życia codziennego. Według raportu IPSOS z 2024 roku 40% Polaków obawia się o swoje zdrowie psychiczne. Mimo tego wiele osób nadal kojarzy wizytę u psychologa z zaburzeniami czy chorobami psychicznymi i nie decyduje się na konsultację. Warto jednak wiedzieć, że w klinice LMC w Poznaniu dobry psycholog pomaga nie tylko pacjentom cierpiącym na poważne zaburzenia, ale także osobom, które szukają sposobu na poprawę samopoczucia i codziennego funkcjonowania.

Sprawdź, jak specjaliści z kliniki LMC w Poznaniu mogą Cię wesprzeć i jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty.

Psycholog w Poznaniu – w jakich przypadkach warto sięgnąć po wsparcie specjalistów z Kliniki LMC?

Według badania przeprowadzonego przez naukowców z Harvard Medical School połowa ludzi na świecie w swoim życiu doświadcza zaburzeń z zakresu zdrowia psychicznego. Wielu z nas może więc potrzebować pomocy specjalisty. Klinika LMC w Poznaniu oferuje kompleksowe wsparcie dla osób doświadczających różnych trudności, takich jak:

  • obniżony nastrój, poczucie pustki, depresja – według WHO na chorobę tę cierpi aż 280 mln ludzi na świecie, czyli 3,8% populacji;
  • zmienność nastrojów;
  • niepokój, lęk, ataki paniki;
  • trudności w relacjach;
  • zaburzenia odżywiania;
  • perfekcjonizm, niska samoocena;
  • trudności z regulacją emocji (np. nasilone odczuwanie złości, agresja);
  • bezsenność;
  • problemy, których doświadczają dzieci i młodzież;
  • zaburzenia seksualne;
  • uzależnienia (zarówno uzależnienia od substancji, jak i behawioralne);
  • kryzysy, np. związane z żałobą, rozstaniem, nowym etapem życia;
  • zespół stresu pourazowego;
  • zaburzenia czy choroby psychiczne, takie jak: zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia.

Powyższa lista zawiera jedynie przykładowe problemy, z jakimi pacjenci zgłaszają się do naszych specjalistów w klinice w Poznaniu: psychologa dla par, dziecięcego czy specjalizującego się w uzależnieniach. Jeśli zauważasz u siebie jakiekolwiek trudności z codziennym funkcjonowaniem, które mogą wymagać diagnozy, zgłoś się na konsultację. Dzięki opiece wykwalifikowanego psychologa od uzależnień w Poznaniu wielu osobom udało się zwalczyć nałóg, a pracujący w naszej klinice w Poznaniu psycholog dziecięcy pomógł już niejednemu dziecku zmagającemu się z różnymi schorzeniami i problemami. Nie bagatelizuj trudności i jak najszybciej zgłoś się po wsparcie do doświadczonego eksperta.

mgr Marta Molenda

mgr Marta Molenda

Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, Terapeuta par
mgr Magdalena Nikel

mgr Magdalena Nikel

Psycholog, Psychoterapeuta
mgr Daria Waligórska

mgr Daria Waligórska

Psycholog, Psychoterapeuta
mgr Iwona Dobrzyńska

mgr Iwona Dobrzyńska

Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, Terapeuta par i małżeństw
mgr Monika Wyszomierska

mgr Monika Wyszomierska

Psycholog
mgr Anna Maria Piechnik

mgr Anna Maria Piechnik

Umów się na wizytę teraz w kalendarzu lub zadzwoń 📞+48 784 355 472
(rejestracja telefoniczna lub sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00)

Jak psycholog może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i lękiem?

Odczuwanie silnego stresu lub niepokoju pogarsza samopoczucie i zmniejsza wydajność w pracy czy podczas wykonywania codziennych obowiązków. Według badania IPSOS aż 45% Polaków w ciągu ostatniego roku kilkakrotnie doświadczyło silnego stresu zaburzającego codzienne funkcjonowanie.

Poza dyskomfortem psychicznym stres i lęk często powodują także dolegliwości fizyczne, takie jak:

  • bóle głowy,
  • zmęczenie,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Są to sygnały do przyjrzenia się swojemu stanowi psychicznemu i zgłoszenia do prywatnego psychologa. W Poznaniu w naszej klinice specjaliści pomagają zidentyfikować źródła stresu lub lęku i opracowują indywidualne strategie radzenia sobie z nasilonym napięciem, które negatywnie wpływa na zdrowie.

W trakcie terapii pacjenci uczą się m.in. technik relaksacyjnych, oddechowych, medytacji czy treningu uważności. Skuteczność psychoterapii w redukcji objawów lękowych została potwierdzona w różnych badaniach naukowych. W 2018 roku „Clinical Psychology Review” opublikował kompleksową metaanalizę 100 badań klinicznych, która dowiodła, że w przypadku terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) średni wskaźnik remisji objawów lękowych wyniósł aż 51%.

Jak nasz psycholog wspiera rozwój osobisty i zawodowy?

Według badań IPSOS co trzecia osoba w Polsce przyznaje się do odczuwania codziennego, przewlekłego smutku, przy czym aż 35% badanych z powodu nasilonego stresu w ostatnim roku nie było w stanie przez pewien czas chodzić do pracy. Odzwierciedla to, jak bardzo stan psychiczny wpływa na codzienne funkcjonowanie.

W naszej klinice w Poznaniu najlepsi psychologowie wspierają pacjentów nie tylko w przypadku zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu, ale także w określaniu celów, pokonywaniu wewnętrznych barier, budowaniu pewności siebie, rozwijaniu umiejętności interpersonalnych i utrzymywaniu motywacji w realizowaniu zadań. Trafiają do nas także osoby, które szukają wsparcia w rozwoju osobistym i zawodowym, a także w radzeniu sobie z wyzwaniami sportowymi i presją współzawodnictwa. W Poznaniu psycholog sportowy pomaga w nauce zdrowych reakcji na niepowodzenia i udowadnia, że by rozwijać kondycję fizyczną, należy dbać również o kondycję psychiczną.

Jakie metody terapii stosują nasi doświadczeni psychologowie?

Nasi pacjenci to nie tylko osoby dorosłe, ale także młodzież, dzieci, pary i całe rodziny. Zdajemy sobie sprawę, że każda z tych grup wymaga innej specyfiki pracy i indywidualnie dobranych metod. Specjaliści pracujący w naszej klinice w Poznaniu – psycholog dla dorosłych, specjalista terapii systemowej rodzin, terapeuta par czy psycholog dziecięcy – mają niezbędne doświadczenie i wiedzę, by jak najefektywniej pomagać w przypadku różnorodnych trudności. Przykładowo przyjmujący w naszej klinice w Poznaniu psycholog dla nastolatków wie, w jaki sposób rozmawiać z młodzieżą, więc jest w stanie dotrzeć do młodych ludzi i wzbudzić ich zaufanie, co jest fundamentem skutecznej pomocy.

Psychoterapeuci w Klinice LMC stosują różne metody terapii, takie jak:

  • terapia poznawczo-behawioralna (CBT) – niezwykle skuteczna w procesie leczenia depresji, zaburzeń lękowych czy niektórych zaburzeń osobowości;
  • terapia systemowa – skierowana do rodzin;
  • terapia psychodynamiczna – prowadząca do głębszego zrozumienia siebie i wewnętrznych źródeł trudności.

Konkretna metoda psychoterapii proponowana pacjentowi przez terapeutę zawsze jest dobierana indywidualnie, a rozpoczęcie terapii poprzedza zazwyczaj kilka spotkań z psychologiem.

Jak wygląda pierwsza wizyta u naszego psychologa?

Pierwsza wizyta u psychologa ma na celu przede wszystkim nawiązanie relacji oraz zrozumienie natury trudności. Konsultacja rozpoczyna się od zebrania przez specjalistę szczegółowego wywiadu. Możesz spodziewać się pytań dotyczących nie tylko Twoich obecnych trudności, ale też dzieciństwa, relacji z innymi, funkcjonowania w środowisku zawodowym czy trudnych doświadczeń życiowych.

Bardzo dobry psycholog może skierować pacjenta do innych specjalistów, jeśli uzna to za słuszne. Gdy konieczna jest pogłębiona diagnoza lub farmakoterapia, odpowiednim miejscem może być poradnia psychiatryczna, natomiast przy podejrzeniu problemów natury fizycznej lekarz psycholog może skierować pacjenta do lekarza medycyny ogólnej.

Niezwykle ważne jest, aby pacjent w czasie pierwszego spotkania czuł się komfortowo i mógł otwarcie mówić o swoich trudnościach. Dla wielu osób jest to pierwszy krok do rozpoczęcia terapii, gdzie kluczowe są poczucie bezpieczeństwa i zaufanie.

Jak umówić się na spotkanie z naszym psychologiem i ile kosztuje usługa?

Na wizytę w klinice LMC możesz umówić się szybko i wygodne: telefonicznie lub za pośrednictwem kalendarza na naszej witrynie internetowej. Cennik usług jest również umieszczony na stronie. Pierwsza porada psychologiczna, psychoterapia indywidualna to koszt 200 złotych natomiast godzinną terapię rodzin lub par można odbyć za kwotę 250 złotych.

Niezależnie od formy współpracy, każdy prywatny psycholog z naszej kliniki z empatią, zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzi do każdego przypadku.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi psychologiczne w Poznaniu?

Klinika LMC wyróżnia się przede wszystkim kompleksowym podejściem – zatrudniamy wielu specjalistów, takich jak psychologowie, psychoterapeuci czy psychiatrzy. To dzięki ich współpracy możemy zaoferować pacjentom najwyższą jakość dostosowywanych do potrzeb każdego pacjenta usług.

Każdy psycholog-terapeuta z naszego zespołu ma wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami i regularnie uczestniczy w szkoleniach oraz superwizjach. Korzystamy z technik terapeutycznych o udowodnionej naukowo skuteczności, a naszym priorytetem są bezpieczna atmosfera i komfort pacjenta.

Nie czekaj na moment, gdy trudności staną się nie do zniesienia – nasi specjaliści są tutaj, aby pomóc Ci odzyskać równowagę i poprawić jakość Twojego życia. Umów się do naszej kliniki w Poznaniu na konsultację z terapeutą czy psychologiem, a postaramy się znaleźć najlepszy sposób wspierania Cię w zwalczaniu trudności.

Umów się na wizytę teraz w kalendarzu lub zadzwoń 📞+48 784 355 472
(rejestracja telefoniczna i sms 7 dni w tygodniu od 9:00 do 21:00)

Umów się już dziś!


Rejestracja i wizyty

7 dni w tygodniu, 9:00-21:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 784 355 472

Klinika LMC
ul. Święty Marcin 73/8
Poznań, Centrum
Wejście bramą obok sklepu Żabka.

 

Umów się już dziś!


Rejestracja i wizyty

7 dni w tygodniu, 9:00-21:00
W celu umówienia się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub sms pod numerem:

📞+48 784 355 472

Klinika LMC
ul. Święty Marcin 73/8
Poznań, Centrum
Wejście bramą obok sklepu Żabka.